Nové číslo v predaji už od 31. marca

Stop magazín 03

V marcovom vydaní Stop magazínu nájdete dva redakčné testy: Hyundai i3O NLine+ a Nissan Yuke 1,0. Redaktori STOPu vyskúšali 10 ďalších noviniek, napríklad, BMW X5 M Competition, Land Rover Discovery Sport, Citroën Spacetourer a ďalšie. V magazíne vám priblížime aj prvú jazdu s BMW iX 3 a informácie o novinkách Genesis GV70, Honde HR-V, Renault 5 Prototype ako aj Mercedes-Benz triedy C. Želáme vám príjemné čítanie!


Odpovedzte a vyhrajte

1. Škoda Octavia

Na Slovensku sa uskutočnil 25. ročník prestížnej novinárskej ankety Auto roka 2021 v Slovenskej republike. Tento rok sa konalo aj testovanie finálovej 7-člennej skupiny v zložitých pandemických podmienkach a rovnako aj odovzdanie krištáľových pohárov vyrobených v Lednických Rovniach vo firme RONA. Všetko sa napokon úspešne podarilo.Medzi 7 finalistov, ktorých vytvorila 15-členná novinárska porota zložená zo skúsených motoristických novinárov z viacerých médií, printových aj elektronických, patrili tieto modely: Citroën C4, Honda Jazz, Hyundai Tucson, Kia Sorento, Land Rover Defender, Škoda Octavia a Toyota Yaris.Pri finálnom určovaní poradia mal každý člen jury k dispozícii 25 bodov, ktoré mohol rozdeliť medzi finalistov, pričom jednému mohol udeliť maximálne 10 bodov. Konkurencia bola veľká a tu sú definitívne výsledky ankety Auta roka 2021 v Slovenskej republike: 1. miesto: Škoda Octavia, 90 bodov2. miesto: Hyundai Tucson, 68 bodov3. miesto: Land Rover Defender, 47 bodov4. miesto: Citroën C4, 43 bodov5. miesto: Honda Jazz, 38 bodov6. miesto: Kia Sorento, 34 bodov7. miesto: Toyota Yaris, 30 bodov Len pre zaujímavosť, v európskej ankete Car of the Year 2021 sa vo finálovej skupine ocitlo 5 rovnakých automobilov ako medzi finalistami na Slovensku.

Škoda Octavia

Zdroj obrázkov: www.skoda-auto.sk

Nenechajte si „vyfučať“ radosť z jazdy!

Smart akumulátorová prenosná pumpa s LED svietidlom Orava PUMP-1 si hravo poradí s dofúkaním pneumatiky auta, motorky aj bicykla. Zvládne to expresne a bez toho, aby vám pri nafukovaní vyfučali všetky sily. Je vybavená hadičkou s tromi násadami pre rôzne ventily a pri nafukovaní dosahuje maximálny hustiaci tlak 120 PSI s možnosťou výberu zo štyroch režimov nafukovania. Vďaka automatickej detekcii tlaku zobrazuje na veľkom LCD displeji aktuálnu hodnotu tlaku v pneumatike. Stačí nastaviť cieľovú hodnotu, nafukovanie začne a automaticky skončí po dosiahnutí želanej hodnoty. Je kompaktná, jednoducho sa prenáša a nezaberie veľa miesta v kufri auta, v batožine na motorke i na bicykli. V príslušenstve má nabíjací USB kábel a vrecúško pre hygienický transport aj počas divokej jazdy na zablatených horských cestách. 

Keďže je vybavená LED svetlom, ľahko si poradíte s vyfučanou pneumatikou aj potme a v prípade potreby vám poslúži aj ako baterka. Po vybití ju pohodlne nabijete pripojením k powerbanke, notebooku, použiť môžete dodávaný nabíjací kábel, alebo aj nabíjačku vášho mobilného telefónu (cez USB-C). Na jedno nabitie pracuje 18 minút, čo na expresné vyriešenie vyfučanej pneumatiky postačuje. Využijete ju aj na nafúkanie lopty pred hrou s dieťaťom, alebo počas rozpáleného leta na nafúkanie plávacieho kolesa, či menšej nafukovačky.

Smart akumulátorová prenosná pumpa Orava PUMP-1 môže byť vaša za 59 €.

www.orava.eu


Testovali sme

BMW X6 M Competition

V redakcii sa nám na testy ročne vystrieda aj vyše 100 noviniek. Toto auto však bolo mimoriadne. BMW X6 M Competition je 8-valec, 4,4-liter s maximálnym výkonom 625 k a zrýchlením z 0 na 100 km/h len za 3,8 s. S autom sme si zajazdili do sýtosti, aj keď nie na maximálnych 250 km/h. Toto vozidlo je výnimočné nielen výkonom, ale aj výbavou. Má priemernú spotrebu 12,7 l na 100 km, ale ak zvolíte športový mood a poriadne dupnete na plyn, spotreba sa môže vyšvihnúť aj na 30 l benzínu. Výkonom ho môžeme prirovnať napríklad ku Ferrari alebo Lamborghini.


Autovysávač Orava Acuvac

Určite oceníte malý, šikovný a ľahučký mini vysávač s nabíjateľným akumulátorom Orava Acuvac, ktorý vám rýchlo pomôže dostať auto do tip-top stavu bez toho, aby ste museli prácne vyťahovať veľký domáci vysávač. Orava Acuvac je bezšnúrový, funguje na dve vstavané nabíjateľné Li-ion batérie, váži len 900 g a má menovitý výkon 85 W. Po dvoch hodinách nabíjania vám za 15 minút expresne vysaje drobné nečistoty do 100 ml zásobníka, ktorý stačí len vysypať. Keďže vysávač nabíjate cez USB-C konektor, v domácnosti vám nestraší žiadna ďalšia nabíjačka, jednoducho ho nabijete cez nabíjačku svojho telefónu, z počítača alebo v aute z USB konektora. 

Orava Acuvac si hravo poradí aj s vysatím prachu na palubnej doske, na jemnej mechanike hifi zariadení, aj na výfukových mriežkach kúrenia a klimatizácie – vďaka šikovnej kefe 2v1, ktorá je súčasťou balenia. Okrem expresnej údržby auta do tip-top stavu oceníte Orava Acuvac aj pri rýchlom upratovaní domácnosti počas bežného pracovného týždňa

Mini vysávač s nabíjateľným akumulátorom Orava Acuvac môže byť váš za 59 €.

www.orava.eu
Aktuality zo sveta motorizmu

Lexus chystá nové vlajkové SUV

Na vrchole modelového reťazca SUV značky Lexus by už čoskoro malo dôjsť k zmene. Súčasný model LX by malo v dohľadnej dobe nahradiť úplne nové SUV s označením LQ. Vychádzať by malo z konceptu LF-1 Limitless z roku 2018 a technicky bude najbližšie modelu LS. Celková dĺžka by mala presahovať 5 metrov, z čoho bude ťažiť aj priestor pre zadných cestujúcich. Po stránke proporcií by malo nové SUV dostať dlhú prednú kapotu a línia strechy by mala v zadnej časti vozidla plynulo klesať. Vlajkové SUV značky bude vychádzať z modelu LS aj po stránke pohonných jednotiek. Do úvahy prichádza aj športová verzia F s dvakrát prepĺňaným 6-valcom a výkonom cez 600 k.

Česká elektrifikácia

Škoda ENYAQ iV s úplne novou koncepciou pohonu bude dostupná v piatich výkonových stupňoch (od 109 do 225 kW) a zákazník bude mať na výber z troch rôznych kapacít batérie (55 kWh, 62 kWh a 82 kWh). Udávaný dojazd sa podľa kapacity batérie a výkonu pohybuje od 340 do 500 km. Nové elektrické SUV automobilky bude akcelerovať na stovku za 11,5 s v najslabšej a za 6,2 s v najsilnejšej verzii vRS. Dve najsilnejšie verzie Škody ENYAQ budú mať dva elektromotory a pohon všetkých štyroch kolies, tri slabšie verzie si vystačia s jedným elektromotorom a pohonom zadných kolies. Vozidlo bude možné nabíjať jednosmerným prúdom výkonom až 125 kW, nabitie batérie z 10 na 80 % by tak malo zabrať okolo 40 minút.

Výsledky prestížnej novinárskej ankety Auto roka 2020

Uskutočnil sa 24. ročník tejto ankety a o výsledkoch rozhodovala 15-členná jury, zložená zo skúsených motoristických novinárov z najrozličnejších médií, printových aj elektronických. Do ankety sa automaticky zapojili všetky automobilové novinky na slovenskom trhu za rok 2019. Vždy však muselo ísť o celkom nové auto, čiže nie o odvodeninu, ako napríklad Kabrio, Pick-up alebo Kombi. Keď porota vybrala 7 finalistov spomedzi zúčastnených noviniek, finálové kolo spočívalo v tom, že importéri značiek pristavilo týchto 7 modelov na celý deň na testovanie celou porotou. Tak vzniklo definitívne poradie, ktoré sa určovalo rovnakou metódou ako pri európskom Car Of The Year. Každý člen jury mal k dispozícii 25 bodov, pričom jednému kandidátovi mohol prideliť maximálne 10 bodov. Tento ročník nastala kuriózna situácia, kedy sa medzi tých, ktorí boli na pódiovom umiestnení, prebojovali dvaja finalisti s rovnakým počtom hlasov. To znamená, že dva krištáľové poháre vyrobené v sklárňach v Lednických Rovniach ostali na rovnakom stupienku. 1. Toyota Corolla 68    Suzuki Jimny 682. Peugeot 208 663. Subaru Forester 574. Renault Clio 495. Škoda Scala 466. Kia XCeed 21

Navštívte nás v redakcii

Parkovanie priamo pred redakciou je zabezpečené na našich súkromných miestach.


Kontaktné informácie